TR   EN Contact
 
 
Üretim

dokuma

Polyester iplik imalatımız Flat ve Textürize olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

Flat işlemi için yarı oryante edilmiş POY hammaddesi kullanılmaktadır. Bu işlemde sıcaklık ve çekim uygulaması ile Kops iplik elde edilmektedir. Çift çekim ile Flat iplik elde edilmesi METEMTEKS’i kalitesi ile piyasada farklı kılmaktadır. Flat iplik, daha sonra büküm – fikse – çözgü işlemleri uygulanarak müşteriye Lüvert (Levent) veya Bobin olarak da sevk edilmektedir. Flat iplik hattında TEIJIN – LEZZENI – SAURER ALLMA – MURATA – XORELLA – BENNINGER makine grupları kullanılmaktadır.

Textürize işlemi içinde yarı oryante edilmiş POY hammaddesi kullanılmaktadır. Textürize işleminde sıcaklık ve çekim uygulaması ile birlikte friksiyon yapılarak kıvrımlı , hacimli ve elastik iplik elde edilmektedir. Textürize ipliği direkt olarak müşteriye sevk edilebildiği gibi üzerine büküm ve fikse işlemi yapılarak da sevk edilmektedir. Textürize iplik hattında ICBT – RATTI – XORELLA makine grupları kullanılmaktadır.

Sahip olduğumuz yaklaşık 10.000 iğ kapasitemiz ve Tekstürize hattımız ile dokuma sektörünün ihtiyacı hem yüksek kaliteli çözgü iplikleri hemde atkı iplikleri talebini karşılayabilir durumdayız.

Laboratuarında uluslar arası satndartlarda tam otomasyonlu Denye – uzama – mukavemet cihazı, büküm kontrol cihazı, yağ ölçüm cihazı, iplik kesit kontrol cihazı, shrinkage cihazı, punta ölçüm cihazı, seri planet cihazı ve ışık kabini ile her türlü iplik analiz ve kontrolleri yapılabilmektedir.

Üretim, her kademede kalite güvence ve proses kontrol ekipleri ile incelenerek ve denetlenerek hatasız olarak yapılmaktadır.

Paketleme öncesi her bir bobin tek tek belirlenen kalite kriterlerine göre incelendikten sonra müşteriye sunulmaktadır.

METEMTEKS 30 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimi ile müşterilerine kaliteli ve hatasız iplik üretimi yapabilecek kadrolarını oluşturmuş ve bunun sonucunda oluşan ürün kalitesi ile polyester dokuma iplikleri alanında tercih edilen bir üretici konumuna gelmiştir.

Her hakkı saklıdır. Metemteks Sentetik İplik San Tic. A.Ş © 2011
Çubuklu Mah.Yakut Sok.No:3 K:2 Eryılmaz Plaza Kavacık-Beykoz / İSTANBUL
Tel : +90 (216) 537 00 85 | Fax : +90 (216) 537 00 88 | sales@metemteks.com.tr
Gizlilik Koşulları | İletişim